odpowiedzi

Czy pokoje są z łazienkami?

Tak. Wszystkie pokoje na poddaszu mają dostęp do łazienek. Największy pokój z dużym łożem małżeńskim oraz dostawką posiada własną łazienkę (WC, prysznic, umywalkę, komplet ręczników). Podobnie pokój dwuosobowy (tzw. szary) posiada własną łazienkę. Natomiast łazienka pokoju trzyosobowego (trzy oddzielne łóżka) znajduje się w korytarzu obok pokoju.

Jaka jest odległość do jeziora?

200 metrów w linii prostej. Ścieżka (wzdłuż strumyka) wiedzie przez polodowcowy parów porośnięty drzewami, krzewami i kwiatami. Dróżka sympatyczna i malownicza, ale nie najłatwiejsza. Najprostsza droga nad Rospudę Filipowską z naszej "bazy noclegowej" prowadzi 400 metrów przez pole (obok stawu) do zejścia nad jezioro i pomost.

Czy las jest blisko?

Tak. Las widać z podwórka. Wejście do lasu z naszego pola (na dziko) to odległość około 350 metrów od domu. Można oczywiście wybrać inne wejście, oznaczone na mapie, z zielono białym oficjalnym szlabanem (około 500 metrów).

Gdzie są najbliższe sklepy?

Najbliższe sklepy znajdują się w: Filipowie (8km), Przerośli (10km), Bakałarzewie (18km), Olecku (30km), Suwałkach (32km), Gołdapi (38km). Płatność kartą możliwa w wybranych sklepach w Filipowie. Najbliższy bankomat: Filipów.

Czy mogę przyjechać z psem?

Przyjazd z "czworonożnym przyjacielem" możliwy jest po wcześniejszym uzgodnieniu z gospodarzami. W gospodarstwie obecne są wszędobylskie koty. Kolejnym utrudnieniem dla Waszego czworonoga mogą okazać się schody (pokoje zanajdują się na poddaszu). Wyjątek stanowi 3 osobowy domek.

Czy mogę zamówić obiad?

Tak. Możliwe jest zamówienie całodziennego wyżywienia (all inclusive) lub tylko śniadania, obiadu, obiadokolacji, kolacji. Wszystkie dania oparte są na produktach ekologicznych pochodzących z naszego gospodarstwa. Gospodyni potrafi wyczarować przepyszne dania kuchni regionalnej lub wegetariańskiej. Zachęcamy do zamawiania całodziennych posiłków. Uwaga: Posiłki nie są porcjowane, co oznacza, że: JESZ ILE CHCESZ!

Czy wolno palić w domu?

Nie. W całym domu oraz pokojach gościnnych obowiązuje całkowity zakaz palenia. Miłośników substancji smolistych i nikotyny zapraszamy z popielniczką do altanki lub w okolice wędzarni w ogrodzie.

Czy mogę zamówić ognisko?

Tak. Możemy zorganizować ognisko a dokładniej: możemy przygotować drewno na ognisko. Drewno na ognisko nie jest wliczone w cenę pobytu i stanowi dodatkowy koszt. O więcej szczegółów prosimy pytać gospodarza.

Czym jest strefa Natura 2000?

Obszary Natura 2000 stanowią integralną część naszych krajobrazów kulturowych. W strefie Natura 2000 stosuje się tradycyjne metody gospodarowania uwzględniające zagrożone gatunki i siedliska. Celem nie jest eliminacja gospodarki, ale stworzenie warunków, które umożliwią koegzystencję działań gospodarczych i zachowanie bioróżnorodności w Europie.
Czytaj więcej tutaj lub tutaj

Czy parking jest strzeżony?

Nie. Parking na terenie posesji w miejscu wskazanym przez gospodarza jest niestrzeżony. Parking jest bezpłatny.

Gdzie zobaczę zdjęcia?

dom, pokoje, łazienki, ogród, zwierzaki z lotu ptaka
dolinagornejrospudy/photos

O NAS