Agroturystyka Dolina Górnej Rospudy

+48 789 069 723 noclegi Suwalszczyzna Rospuda gospodarstwo o nas ranczo turystyczne kontakt domek pokoje nad jeziorem atrakcje Przyroda strefa Natura 2000 Chroniony Krajobraz

Noclegi w Dolinie Górnej Rospudy, Wypoczynek na Suwalszczyźnie. Wakacyjny wypoczynek zarezerwuj nocleg w domku letniskowym albo w pokoju na poddaszu, odpoczynek nad jeziorem, prywatna linia brzegowa, pomost. Domek letniskowy z bieżącą wodą i werandą z widokiem na gniazdo bocianie.

Zapraszamy do obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny Rospudy w północno-wschodniej Polsce. Niewielkie gospodarstwo rolne, zajmujemy się agroturystyką i mieszkamy nad jeziorem Rospuda Filipowska. Jezioro Rospuda to długie i wąskie jezioro rynnowe w kształcie łuku. Brzegi wysokie, zbudowane z osadów wodnolodowcowych, głównie z piasków i żwirów z głazami narzutowymi. Przyroda i ludzie są niepowtarzalni w strefie Natura 2000.

Obszar Natura 2000. Dolina Górnej Rospudy leży w strefie Natura 2000 i stanowi specjalny obszar ochrony siedlisk przyrodniczych (Dyrektywa Siedliskowa, Dyrektywa Ptasia).

W obszarze Doliny Górnej Rospudy występują ważne dla Europy gatunki zwierząt i roślin. Obszar obejmuje górny odcinek doliny rzeki Rospuda, o bardzo dużych walorach przyrodniczych i krajobrazowych. Bardzo liczną populację w ostoi tworzą gatunki uznane za zagrożone wyginięciem w Polsce oraz objęte ścisłą ochroną m.in.: Bóbr europejski (ssak) Kumak nizinny (płaz) Grzybienie północne (roślina) Rzepik szczeciniasty (roślina)

Wyspa zobacz pokoje do wynajęcia zobacz zdjęcia zobacz zdjęcia

+48 789 069 723

menu